Baza wiedzy o motywowaniu i nagradzaniu w biznesie

Image
Case study SIG&Pluxee

Sprzedaż i lojalność w biznesie

Nagrody Pluxee w akcji! Poznaj case study programu lojalnościowego SIGup

90% uczestników programu lojalnościowego SIGup z branży budowlanej wybiera nagrody w formie kart przedpłaconych Pluxee. Dlaczego? Wskazują na uniwersalność i swobodę realizacji oraz możliwość dokonywania płatności nawet za granicą. Organizatorzy z kolei doceniają wygodę i szybkość doładowania kart różnymi kwotami, a także ekspresowy kontakt z obsługą. Poznajcie case study firmy SIG!

Czytaj więcej
Image
Oferta benefitowa na solidnej podstawie – jak zabezpieczyć środki w HR-owym budżecie

Benefity dla pracowników

Jeśli nie teraz, to kiedy? Końcówka roku to doskonały czas, by zmienić ofertę benefitową na lepsze! Ograniczenia budżetowe wcale nie muszą być przeszkodą dla takich zmian. Jeśli dobrze przygotujesz się do planowania budżetu i negocjacji z zarządem, przedstawisz benefity nie jako koszty, ale jako rozwiązania pełne korzyści. Dowiedz się, jak zadbać o zabezpieczenie środków na ofertę benefitową!

Image
Budget cleaning

Sprzedaż i lojalność w biznesie

Temperatura za oknem spada, a napięcie w firmach wokół niewykorzystanego budżetu rośnie. W działach marketingu i sprzedaży ważą się losy niewykorzystanego budżetu. To generuje gorączkowe dyskusje, burze mózgów i ad hocowe działania, które pozwolą go zabezpieczyć. Zanim niewykorzystane środki rozpłyną się w powietrzu, a zarząd przykręci kurek na nadchodzący rok - podejdź do tego zadania strategicznie. W tym artykule podpowiadamy jak nie przepalić nadwyżki budżetu nieprzemyślanymi działaniami last-minute pod wpływem końcowo-rocznej gorączki.

Image
Benefitowy zestaw kapsułowy- poradnik dla HR-owców kompletujących ofertę świadczeń (1).png

Benefity dla pracowników

Znasz ideę szafy kapsułowej? A może tworzenie stylizacji na podstawie minimalistycznych zestawów ubrań już się u Ciebie sprawdza? Jeśli właśnie zastanawiasz się, czy jesteś na właściwej stronie internetowej, to zaskoczymy Cię: zarówno przy komponowaniu garderoby w tym kluczu, jak i oferty benefitowej można kierować się podobnymi zasadami. I tu, i tu, mniej może znaczyć więcej, jakość powinna zawsze być ważniejsza od ilości i szukamy elementów, które będą stanowić solidną bazę kolekcji.

Image
Blog  Diloitte

Benefity dla pracowników

Oszczędności na benefitach dla pracowników to temat, który budzi coraz większe zainteresowanie. Jakie ulgi podatkowe i zwolnienia z ZUS mogą pomóc firmom w optymalizacji kosztów? Jak skutecznie zarządzać Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych (ZFŚS)? Te i inne kwestie zostały poruszone podczas ostatniego webinaru „HRonAir”. Gośćmi Jakuba Sito były Sabina Carbol-Majnusz, radca prawny w Deloitte, oraz Eliza Wójcik, starszy menedżer ds. podatków pracowniczych i usług migracyjnych w Deloitte.

Image
Stabilny wzrost w 2024 roku

Partner

Rok 2024 przyniósł wyraźne ożywienie na rynku konsumenckim. Zwłaszcza pierwsze miesiące drugiego półrocza przyniosły falę optymizmu. Dane GfK pokazują, że Polacy wydają na handel detaliczny znaczącą część swoich dochodów netto [1], a średnie wydatki na gastronomię są niemal równe tym przeznaczonym na zdrowie [2]. Niemniej jednak nabywcy w Polsce pozostają ostrożni, a dane inflacyjne za lipiec oraz kolejne podwyżki cen nieco osłabiają ten entuzjazm. Czy w branży gastronomicznej i detalicznej jest szansa na stabilność? Okazuje się, że są na to sposoby.

Image
Jak kształtują się trendy konsumenckie po I połowie 2024 roku

Partner

Wydaje się, że dopiero co witaliśmy Nowy Rok, a już za nami akcje „back to school”. Pierwsze półrocze 2024 roku minęło ekspresowo. Znamy już pierwsze, aktualne trendy w zachowaniach konsumenckich z pierwszego półrocza br. Sprzedażowa odwilż, rosnąca popularność płatności bezgotówkowych (a nawet metod biometrycznych!), zainteresowanie gazetkami online, łączenie różnych kanałów sprzedaży. Dowiedz się, co definiuje sukces w tym roku!

Image
Poznaj 5 trendów kształtujących świat zakupów przyszłości

Partner

Postępująca cyfryzacja i rozwój technologii wpływają na sposób robienia zakupów i oczekiwania wobec tego, jak te zakupy mają wyglądać/jak ma wyglądać ich doświadczenie zakupowe? Zwłaszcza młodsze pokolenia, „cyfrowi tubylcy”, pragną połączenia tych doświadczeń z ulubionym gadżetem, czyli smartfonem, stawiają na wygodę i nowoczesność. Jednak innowacyjności zakupów oczekują właściwie wszystkie pokolenia. Przyszłość jest dziś, więc trzymaj rękę na pulsie trendów.

Image
HOT or NOT? Trendy w benefitach pracowniczych w 2025 roku

Benefity dla pracowników

Rynek benefitów pracowniczych rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Co w 2025 roku będzie trendy, a co traci na popularności? Czy personalizacja, wellbeing i nowe podejście do benefitów zdominują przyszłość? Odpowiedzi na te i inne pytania przynoszą webinar „HR on Air” oraz najnowszy raport „Benefit Trendbook 2025”.

Image
Pokolenie Z to zadanie i wartość dla organizacji

Benefity dla pracowników

Generacja Z to nowa siła napędowa na rynku pracy.
Główne wyzwania dla pracodawców związane z zetkami Zachęcić do dołączenia do firmy, zatrzymać talent na dłużej oraz zarządzać zróżnicowaniem. A to ostatnie będzie się tylko pogłębiać. " Z", ostatnia litera alfabetu, to tylko pierwszy etap zadania. Nagroda za dobrze wykonane zadanie to kształtowanie miejsca pracy korzystnego dla wszystkich: przewaga konkurencyjna firmy i włączająca kultura organizacji.

Image
Co przyciąga talenty? Sekretem jest elastyczność

Benefity dla pracowników

Prawie co trzeci pracownik chciałby pracować 4 zamiast 5 dni w tygodniu, wśród młodszych pokoleń liczba zwolenników rozwiązania tylko wzrasta. Aż 75% zatrudnionych chciałoby wykonywać swoje obowiązki zdalnie w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Jaki będzie wynik dodawania tych liczb? Pracownicy oczekują elastyczności!

Image
Blog

Benefity dla pracowników

Aż 93 proc. badanych Polaków przyznaje, że radość i zabawa są dla nich bardzo ważne w pracy. Jednocześnie w dobie zespołów rozproszonych, pracy zdalnej i skoncentrowania na dowożeniu KPI-ów brakuje czasu na pielęgnowanie relacji między osobami w organizacji. Wyposażeni w taką wiedzę szukaliśmy formuły na połączenie przyjemności z pracą, zadbanie o motywację i doświadczenia pracowników, a także o ich integrację. A wszystko to w duchu „przyjemności codzienności” zapisanych w DNA marki Pluxee. Reszta jest historią i nowym rozdziałem w strategii EE…

Image
Jak włączyć pracowników w tworzenie polityki benefitowej?

Benefity dla pracowników

Teorię masz w małym paluszku. Wiesz, że benefit pracowniczy to coś więcej niż doraźne narzędzie motywacyjne. Że ma być elementem strategii wizerunkowej firmy, przyciągać talenty i ograniczać rotację. Że dzięki świadczeniom pracownicy mają się rozwijać, czuć wsparcie organizacji i mieć lepszy wellbeing, dzięki czemu firma będzie efektywniej realizować cele biznesowe. Wdrożenie benefitu też poszło Ci jak z płatka. Tyle na papierze. A w praktyce? Oferta jakoś nie wzbudza entuzjazmu. Co poszło nie tak? Być może wypadł Ci z głowy ważny element układanki – feedback pracowników.

Image
Blog komunikat prasowy

Aktualności

W związku z globalną awarią zewnętrznego dostawcy oprogramowania, niektóre usługi oferowane naszym klientom, użytkownikom i partnerom mogą być chwilowo niedostępne. Awaria nie jest zależna od nas i dotknęła wiele firm na świecie.

Image
Red alert! Po tym poznasz, że Twoi pracownicy czują się niedocenieni

Benefity dla pracowników

Ile wynosi odpis na ZFŚS w 2024 roku? Aktualnie jego wysokość jest ustalana na podstawie przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w drugim półroczu 2023r., ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Wynika to wprost z art. 5l ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U.2024.0.288) [1]. Kwotą bazową do wyliczania odpisów na fundusz socjalny jest zatem 6445,71 zł - w 2023 roku baza wyniosła 4434,58 zł.

Image
Blog HRonAir

Benefity dla pracowników

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) to narzędzie, które może przynieść wiele korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Ale jak właściwie założyć taki fundusz? Które firmy powinny to zrobić, jakie obowiązki się z tym wiążą i jakie dokumenty są niezbędne? Co można finansować ze środków ZFŚS, a czego nie wolno? Odpowiedzi na te i inne pytania przynosi webinar HR on Air, prowadzony przez Jakuba Sito, którego gośćmi były Izabella Woźnicka, adwokat i wspólnik kancelarii WP Law, oraz Aleksandra Paciorkiewicz, doradca podatkowy WP Law.