Od 2024 roku konsumenci płacą nowymi kuponami Pluxee

Od 2024 roku konsumenci płacą nowymi kuponami Pluxee

2 luty 2024

Z dodatkowym systemem zabezpieczeń i nowoczesną szatą graficzną. Nowe kupony papierowe Pluxee są już w obiegu. W związku z tym na rynku dostępne są teraz zarówno kupony Pluxee, jak i Sodexo. Co to oznacza w praktyce? Klienci mogą płacić za zakupy i nowymi kuponami Pluxee, i wcześniejszymi Sodexo. Te drugie, są ważne zgodnie z nadrukowanym terminem, jednak nie będą już dłużej emitowane. To ważna informacja dla sprzedawców, personelu kasowego oraz wszystkich akceptujących kupony w sklepach i lokalach gastronomicznych. Nie zmieniają się natomiast zasady przyjmowania, rozliczania i przekazywania wszystkich kuponów do Pluxee.

Jak rozpoznać oryginalny kupon Pluxee? Prosty, nowoczesny design i trzy wiodące kolory: zielony, żółty, granatowy. Logo Pluxee w lewym rogu i przykuwający uwagę duży biały X. Użytkownicy otrzymują je jako prezent, dofinansowanie posiłku, również profilaktycznego lub nagrodę. Są odpowiednikiem dobrze znanych kuponów Sodexo, popularnej bezgotówkowej formy płatności.

  • Po 25 latach obecności na polskim rynku Sodexo Benefits and Rewards Services zmieniło się w nowoczesną i fintechową markę Pluxee Polska. Oznacza to, że od września 2023 r. zmieniła się nie tylko nasza nazwa, pozycjonowanie ale również logo oraz komunikacja. W związku ze zmianą naszej marki wprowadziliśmy nowe kupony i karty, które przez jakiś czas będą funkcjonowały równolegle z rozwiązaniami  Sodexo. Co warto podkreślić, będące nadal w obiegu karty przedpłacone oraz kupony z logo Sodexo, pozostają ważne i można nimi swobodnie płacić we wszystkich punktach akceptujących. – mówi Arkadiusz Rochala, Dyrektor Generalny Pluxee Polska

Wyższe standardy bezpieczeństwa

Nowe kupony Pluxee charakteryzują przede wszystkim ulepszone rozwiązania zabezpieczające:

  • Na awersie kuponu Pluxee bezpieczeństwo wspomagają: grafika świecąca w świetle ultrafioletowym, kod kreskowy, mikrolinie oraz numer seryjny kuponu.
  • Na rewersie znajdują się: pasek holograficzny, miejsce na pieczęć punktu akceptującego kupon i kod QR kierujący do strony www.pluxee.pl.
Stare i nowe kupony papierowe

To bardzo ważna informacja dla sprzedawców, którzy przyjmują kupony w sieciach handlowych, sklepach detalicznych lub punktach gastronomicznych - Partnerów Pluxee. Obie wersje kuponów (zarówno Sodexo, jak i  Pluxee) można zrealizować zgodnie z nadrukowanym na nich terminem ważności.

Osoby, które chcą zweryfikować oryginalność kuponów lub chcą przeszkolić swój personel kasowy, mogą sprawdzić wszystkie informacje na ten temat (wraz z przykładowymi grafikami kuponów) tutaj: https://www.pluxee.pl/partner/zmiana-na-pluxee/

Co się NIE zmienia w przypadku kuponów Pluxee?

Sposób akceptowania i sieć akceptacji kuponów! Wszystkie  firmy, które mają zawartą umowę i przyjmują kupony Sodexo, mogą również akceptować płatności kuponami Pluxee od konsumentów. Nie zmieniają się także zasady rozliczania kuponów, sposób ich przesyłania do Pluxee oraz ustalona wysokość prowizji. Jednak od teraz Partnerzy Pluxee zgłaszają przyjęte kupony na nowym formularzu. Wszystkie szczegóły dotyczące przesyłania i rozliczania obu rodzajów kuponów dostępne są tutaj: https://www.pluxee.pl/partner/zmiana-na-pluxee/

Gdzie klienci zapłacą kuponami Pluxee? Sieć punktów akceptujących

Kupony Pluxee akceptuje obecnie ponad 70 tysięcy punktów. To najszersza na rynku sieć punktów akceptujących. Konsumenci mogą zapłacić kuponem Pluxee w dużych sieciach, jak i w lokalnych, osiedlowych sklepach, punktach gastronomicznych lub usługowych z różnych branż.

Aktualna mapa z oznaczonymi miejscami, w których użytkownicy zapłacą kuponami Pluxee dostępna jest na stronie: https://uzytkownik.pluxee.pl/pl