I._4 kroki do wyższego obrotu dzięki środkom z benefitów pracowniczych! (1).png

4 kroki do wyższego obrotu dzięki środkom z benefitów pracowniczych!

1 Marzec 2024

Odkryj nowe możliwości dla Twojego sklepu lub restauracji, które daje zmiana przepisów

Krok 1.  Nawet 450 zł na pracownika - korzyści ze zmiany przepisów dla sprzedawców i restauratorów

Przepisy dotyczące dofinansowania posiłków dla zatrudnionych umożliwiają teraz zakup  gotowych posiłków zarówno w restauracjach, jak i sklepach spożywczych. Aktualna kwota zwolnień z ZUS wynosi obecnie do 450 zł miesięcznie na pracownika. To benefit pozapłacowy, w ramach którego zatrudniony może otrzymać od pracodawcy aż 5400 zł rocznie i wydać je w sklepach spożywczych, restauracjach, piekarniach czy kawiarniach.

Są tu aż dwie dobre wiadomości: to zmiana, z której możesz skorzystać jako właściciel biznesu, ale też pracodawca! 

Krok 2. Benefit, który wspiera portfel pracownika i właściciela sklepu lub restauracji.

Coraz więcej pracodawców dostrzega znaczenie wellbeingu zatrudnionych i pozapłacowego motywowania - rynek pracy pozostaje rynkiem pracownika. Dlatego też potencjał korzystania przez pracodawców i pracowników z benefitu w formie dofinansowania posiłków jest ogromny. Co oznacza dla sprzedawców i właścicieli lokali gastronomicznych? Większy zysk!
Jak? To świadczenie odciąża i wspiera budżety domowe zatrudnionych, co w obecnej sytuacji jest przez większość bardzo pożądane, a restauracjom, barom, kawiarniom, piekarniom i firmom cateringowym daje możliwość dodatkowych przychodów. Pracownicy otrzymujący co miesiąc benefit w formie dofinansowania posiłków mogą zrealizować go właśnie u Ciebie. A to oznacza szansę na wyższy (i stały) strumień przychodów.

Krok 3. Zwolnienie z ZUS i odliczenie od składek

Zwolnieniu z ZUS podlegają zarówno posiłki wydawane pracownikom w naturze, jak i bony, talony, kupony czy karty przedpłacone (również w formie tradycyjnej lub wirtualnej) uprawniające do nabycia posiłków w placówkach gastronomicznych lub handlowych. Jeśli pracodawca przyzna pracownikowi więcej środków i wartość dofinansowania przekracza 450 zł, wówczas oskładkowaniu podlega jedynie kwota nadwyżki.

W tym rozdaniu zyskują wszyscy: pracodawca – na składkach ZUS do 1106 zł rocznie za jednego pracownika. Pracownik – oszczędność do 1070 zł w skali roku. Czyli łącznie to nawet 2176 zł.

 Jak widać na przykładzie - benefit jest opłacalny biznesowo, a dzięki temu zyskuje na popularności. Coraz większe środki w ramach dofinansowania posiłków na rynku, to również zysk dla Ciebie! Każdy pracownik może wydać je właśnie w Twoim biznesie.

Krok 4. Akceptacja kart przedpłaconych Pluxee Lunch

Jak upewnić się, że środki z benefitów pracowniczych właśnie do Twojego sklepu spożywczego, restauracji, piekarni czy kawiarnii? 

Dzięki akceptacji kart przedpłaconych, na które pracodawca przelewa dofinansowanie i którą pracownik zapłaci u Ciebie.

Pluxee Lunch to cyfrowy benefit, umożliwiający bezgotówkowe płatności we wszystkich sklepach spożywczych i punktach gastronomicznych, które akceptują karty Mastercard. Pluxee Lunch występuje w dwóch formach: klasycznej karty płatniczej oraz karty wirtualnej, którą można płacić zbliżeniowo za pomocą telefonu.To obecnie najkorzystniejszy finansowo benefit pozapłacowy – zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika. Dlatego popyt na to rozwiązanie będzie dynamicznie wzrastał i jest szansą dla branży spożywczej oraz HoReCa na zwiększenie obrotów, zysków i liczby klientów.

Sprawdź szczegóły!