aką Pluxee Nagrodę wybrać_ Sprawdź, kiedy sprawdzi się cyfrowy eVoucher, karta przedpłacona lub kupon!

Jaką Pluxee Nagrodę wybrać? Sprawdź, kiedy sprawdzi się cyfrowy eVoucher, karta przedpłacona lub kupon!

7 Marzec 2024

Organizując akcję promocyjną, warto pamiętać, że nie każda nagroda przyniesie oczekiwany przez nas efekt. Diabeł tkwi w szczegółach, a konkretnie w trzech. Nagroda, która motywuje skutecznie, musi być dopasowana do charakteru i celu akcji, grupy docelowej oraz, co bardzo istotne, do oczekiwań odbiorców. Zastanawiasz się, która Pluxee Nagroda sprawdzi się w Twojej akcji? Poznaj możliwości wykorzystania eVoucherów, kart przedpłaconych (wirtualnych lub klasycznych) oraz kuponów.

 

Zanim przejdziemy do szczegółów, zacznijmy od ogółu: wszystkie te nagrody są rozwiązaniami, które wspierają działania sprzedażowe firmy. To doskonała alternatywa dla nagród rzeczowych, bo są prostymi organizacyjnie narzędziami motywacyjnymi i lojalnościowymi w biznesie – zarówno w B2B, jak i B2C. Co więcej - jako nagrody, sprawdzają się zarówno w długofalowych akcjach lojalnościowych (programach) czy partnerskich, jak i krótkofalowych akcjach wsparcia sprzedaży, takich jak promocje, konkursy czy loterie.

Z tego tekstu dowiesz się:

 • czym różnią się od siebie Nagrody Pluxee,
 • co to eVoucher Pluxee Nagroda, do jakich grup i akcji warto go wykorzystać,
 • co wyróżnia karty przedpłacone Pluxee (wirtualną i klasyczną),
 • czym jest kupon Pluxee Nagroda,
 • jak Nagrody Pluxee wykorzystują inni - przykłady z rynku,

Nagrody Pluxee -- zobacz, co je różni: 

 1. Forma -- do wyboru masz nagrody cyfrowe: eVouchery i karty wirtualne oraz fizyczne: przedpłacone, podarunkowe karty plastikowe i papierowe bony,
 2. Zakres wykorzystania przez nagrodzonego -- można nimi płacić w ramach najszerszej sieci akceptacji: online i stacjonarnie, w Polsce i za granicą, wypłacać środki z bankomatów (karty przedpłacone) lub realizować kody w ponad 40 sieciach handlowych, miejscach rozrywki oraz relaksu (m.in. Biedronka, Allegro, Zalando), a także płacić za zakupy (kupony) w ponad 70 tysiącach punktów na terenie kraju.
 3. Sposób ich dostarczenia do uczestnika akcji lub programu - przez organizatora lub Pluxee Polska, osobiście, za pośrednictwem poczty/firmy kurierskiej bądź e-mailem, smsem.

Każdy z tych produktów sprawdza się lepiej w innej sytuacji oraz innej grupie docelowej - poniżej opisujemy szczegóły każdej nagrody.

eVoucher Pluxee Nagroda - co musisz wiedzieć?

eVoucher Pluxee Nagroda

To całkowicie cyfrowy, wartościowy kod, który zapewnia dostęp do platformy z eVoucherami do ponad 40 najpopularniejszych sieci handlowych, miejsc relaksu czy rozrywki. 

Tak nowoczesne rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby klientów i aktualne trendy rynkowe: elastyczne dopasowanie i dostęp do nagród 24/7. eVoucher Pluxee Nagroda daje odbiorcy  wybór spośród wachlarza eVoucherów różnych marek, takich jak np. Biedronka, Zalando, Allegro, Xbox, RTV Euro AGD, Wakacje.pl i wiele innych. 

Każdy kod z dostępem do platformy evoucher.pluxee.pl ma określoną wartość. Do wyboru są nominały od 20 zł do 1000 zł. W ramach otrzymanych środków obdarowany może wybierać spośród eVoucherów i dzielić kwotę na dowolne sieci.

eVoucher Pluxee Nagroda

Przykładowo eVoucher Pluxee Nagroda o wartości 150 zł można przeznaczyć na trzy różne eVouchery, np.: 50 zł na eVoucher do Zalando, 50zł na eVoucher do Allegro i 50 zł na eVoucher do Empiku. eVouchery można zrealizować zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

eVoucher Pluxee Nagroda charakteryzuje wygoda w przekazywaniu nagrody. Obdarowany może otrzymać kod do platformy smsem, e-mailem, przez komunikator lub osobiście. Istnieje możliwość zlecenia wysyłki kodów przez Pluxee.

Dostęp do platformy evoucher.pluxee.pl nie wymaga rejestracji ani podawania danych osobowych przez użytkowników. Realizacja odbywa się za pośrednictwem otrzymanego kodu, który służy do logowania.

Dowiedz się więcej na temat eVoucherów Pluxee Nagroda!

Kiedy wybrać eVoucher Pluxee Nagroda?

 • jeśli chcesz zorganizować akcję aktywacyjną, np. konkurs, loterię, promocję,
 • jeśli stawiasz na cyfrowe i nowoczesne rozwiązania,
 • jeśli chcesz nagrodzić dużą grupę osób w szybkim czasie,
 • jeśli chcesz maksymalnie oszczędzić na dystrybucji nagrody,
 • jeśli zależy Ci na uniwersalnej, wygodnej i prostej w obsłudze nagrodzie zarówno dla Ciebie, jak i obdarowanego.

Zainspiruj się! Przykłady wykorzystania eVouchera Pluxee Nagroda:

Premiowanie nowych klientów firmy Smartney:

Osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na pożyczkę od 10 000 zł (w grudniu 2023 roku) i spełniły podane w regulaminie wymagania, mogły liczyć na świąteczny eVoucher Pluxee Nagroda o wartości do nawet 500 zł.

Poznaj przedpłacone Karty Pluxee Nagroda!

Wirtualna karta Pluxee Nagroda 

To kolejna, w pełni cyfrowa nagroda, czyli ekologiczny odpowiednik klasycznej karty przedpłaconej Mastercard -- bez plastiku. Wyróżnia ją przede wszystkim forma przekazania, która odbywa się całkowicie online. 

Kod dostępowy dostarczany jest e--mailem, bez przesyłek, paczek i kontaktu z kurierem – bezpośrednio do osoby obdarowanej, a po aktywacji na stronie i dodaniu do portfela Google Pay lub Apple Pay, pełni dokładnie taką samą rolę jak tradycyjna karta Pluxee. Umożliwia płatności zbliżeniowe telefonem w sklepach i punktach usługowych, płatności w internecie oraz zbliżeniowe wypłaty z bankomatu. Karty przedpłacone Pluxee to rozwiązanie na miarę czasów - bezpieczne, nowoczesne, ekologiczne i wygodne.

Wirtualna Karta Pluxee Nagroda
Karta Pluxee Nagroda

To klasyczna przedpłacona karta Mastercard. Można nią płacić zarówno na terenie Polski, za granicą, w internecie, a także wypłacać gotówkę z bankomatu. Jest doładowywana przez organizatora akcji dowolną kwotą. Karta może być wykorzystana do jednorazowych akcji, takich jak konkurs czy loteria, ale też w programach lojalnościowych, partnerskich czy motywacyjnych, ponieważ może być zasilana wielokrotnie

Nagrodzony za pomocą Karty Pluxee Nagroda może bezpiecznie zapłacić za wybrane przyjemności (zbliżeniowo, online lub za pomocą telefonu). To nagroda uniwersalna, która według badań, jest najbardziej pożądana przez użytkowników, bo daje swobodę wyboru.

Karta Pluxee Nagroda nie wymaga zaangażowania ze strony obdarowanego, bo jest gotowa do użycia zaraz po jej otrzymaniu. Nie wymaga wizyty w banku, otwarcia dedykowanego rachunku czy aktywacji. 

To, co wyróżnia karty, to możliwość nadrukowania na nich dowolnej grafiki, np. związanej z marką czy akcją. Dzięki temu nagroda może być nośnikiem wzmacniającym komunikację akcji oraz przywiązanie do organizatora Jako nagroda uniwersalna, sprawdzi się w każdej grupie docelowej. Dają możliwość łatwej rozbudowy akcji i przeniesienia jej na platformę lojalnościową.

magnetyczna karta Pluxee Nagroda

Kiedy wybrać Karty Pluxee Nagroda (wirtualne lub klasyczne)?

 • gdy chcesz zorganizować akcję aktywacyjną np. konkurs, loterię, promocję,
 • gdy chcesz zorganizować długotrwałą akcję i planujesz nagradzać uczestników kilkakrotnie (karty można doładowywać),
 • gdy szukasz atrakcyjnej alternatywy dla gotówki,
 • gdy chcesz nagradzać uczestników dowolnymi kwotami,
 • gdy chcesz spersonalizować nagrodę,
 • gdy szukasz skutecznej nagrody dla urozmaiconej grupy docelowej,gdy szukasz bezpiecznej nagrody dla swoich odbiorców,

Czytaj też: Nagrody w konkursach – jakie są najpopularniejsze i jak je poprawnie rozliczyć?

Kto już skorzystał z Kart Pluxee Nagroda? Podpowiadamy!

Pan Paragon przez cały 2024 rok nagradza za przeglądanie gazetek

Osoby, które szukają najkorzystniejszych promocji w aplikacji Pan Paragon i odpowiedzą na 3 ukryte w gazetkach online pytania, mogą wygrać Wirtualną Kartę Pluxee o wartości 100 zł. Każdego tygodnia rozdawana jest 1 nagroda za najbardziej kreatywną odpowiedź.

Producent batonów Dare (ITI) kusił nagrodami w walentynkowym konkursie

“Miłość w każdym kęsie” to konkurs dedykowany osobom, które w wyznaczonym czasie kupiły dwa dowolne produkty Dare i w  komentarzu pod postem konkursowym (na profilu Facebook producenta), odpowiedziały na pytanie w formie tekstowej: Który smak Dare kochasz najbardziej i dlaczego? Dla zwycięzców organizator przewiduje trzystopniową gratyfikację:

 • 3x nagroda w postaci karty podarunkowej Pluxee o wartości 3000 zł,
 • 5x nagroda w postaci karty podarunkowej Pluxee o wartości 500 zł,
 • 20x zestaw słodyczy Dare o wartości 100 zł ,

Stokrotka nagradzała swoich klientów w świątecznej loterii

Mikołajkowa loteria organizowana była przez sieć handlową już po raz kolejny. I tym razem karty przedpłacone Pluxee angażowały kupujących do udziału. Klienci, którzy przed świętami zrobili zakupy z aplikacją mobilną Moja Stokrotka za min. 50 zł, otrzymywali wirtualną zdrapkę. W każdej z nich mogły kryć się dwie największe nagrody główne organizatora:

 • 8 x kart przedpłaconych Pluxee o wartości 12 000 zł,
 • 200 x kart pre-paid Pluxee do wykorzystania w sklepie Stokrotka o wartości 500 zł,

Czy znasz Kupony Pluxee Nagroda?

Kupon Pluxee Nagroda 

To znana, ceniona nagroda w formie papierowego „bonu” o określonym nominale. Osoba nagrodzona może zrealizować taki bon w sklepach stacjonarnych akceptujących kupony i wymienić go na wymarzoną nagrodę. 

Sieć punktów akceptujących systematycznie się rozszerza. Dziś to ponad 70 tysięcy punktów, wśród których wymienić można najpopularniejsze sieci handlowe, jak Biedronka, Lidl, IKEA, SMYK czy salony Media Markt. 

Kupon Pluxee to nagroda dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania. Sprawdzi się, jeśli w grupie docelowej są odbiorcy niezaawansowani technologicznie lub gdy organizatorom akcji zależy na nawiązaniu bezpośredniej relacji z klientem, np. wręczeniu klientowi ngrody osobiście przez handlowca.

Więcej o bonach przeczytasz w artykule: Bony jednego i różnego przeznaczenia – uregulowanie zasad opodatkowania wprost w ustawie o VAT

Pluxee Nagroda kupon
 
Kiedy zdecydować się na Kupony Pluxee?
 • kiedy chcesz zorganizować akcję ograniczoną czasowo,
 • kiedy chcesz nagrodzić uczestników programu lojalnościowego,
 • kiedy szukasz alternatywy dla nagród rzeczowych,
 • kiedy chcesz dać uczestnikom możliwość wyboru z szerokiego katalogu nagród,
 • kiedy masz określony nominał, jakim nagradzasz uczestników,
 • kiedy zależy Ci na szybkiej realizacji zamówienia (w Pluxee dostarczamy kupony do 72 h),
 • kiedy szczególnie istotne jest, by nagroda została przekazana uczestnikowi przez Twojego handlowca,
 • kiedy Twoją grupą docelową są osoby preferujące tradycyjne nagrody.
Przykłady akcji z Kuponami Pluxee, to:

Konkurs producenta klimatyzatorów Schiessl

Producent klimatyzatorów Hisense zachęca firmy instalacyjne branży HVACR do udziału w promocji "Nie tylko na Walentynki! Zakochaj się w klimatyzacji Hisense". Za zakup klimatyzatorów Hisense z serii Easy Smart w Schiessl Polska, oferuje bony Pluxee o wartości 100 zł. Promocją objęte są wszystkie modele ze wskazanej serii, które zostały zakupione i opłacone na podstawie faktury VAT. 

Akcja promocyjna “Pompa ciepła KELLER z wnioskiem o dofinansowanie”

Klienci, którzy wypełnią wniosek o dofinansowanie z ekspertem hurtowni SBS oraz zakupią pompę ciepła Keller, mogą otrzymać bon Pluxee o wartości 500 zł na pokrycie kosztów wniosku.

Premiowanie za zakupy w Auto Land

Klienci, którzy kupią w Auto Land wybrane produkty firmy NGK, za przekroczenie wskazanego progu obrotowego, mają możliwość odebrania nagrody za 1zł. Za zakupy na ponad 1100 zł brutto do zgarnięcia jest kupon Pluxee Nagroda o wartości 100zł. motofaktor.pl

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na cyfrowy eVoucher Pluxee Nagroda, Karty przedpłacone Pluxee Nagroda: wirtualną, zbliżeniową lub magnetyczną, czy papierowy Kupon Pluxee, każdy z tych produktów swobodnie dopasujesz do grupy odbiorców oraz celów Twoich działań. W dowolnym momencie możesz też rozwinąć z nami krótkofalowe działanie w długofalowy program lojalnościowy dla Twoich partnerów biznesowych lub motywacyjny dla sił sprzedaży.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!