Blog komunikat prasowy

Rynek benefitów podbijają… przyjemności

16 Październik 2023

Nadchodzi rewolucja w świadczeniach pozapłacowych, którym nowy kierunek wyznaczają pozytywne emocje, przyjemne doświadczenia i cyfrowe formy. Pracownicy potrzebują więcej radości w pracy, codziennych przyjemności i wolności wyboru – przekonują eksperci Pluxee, fintechu wyodrębnionego z globalnej Grupy Sodexo, działającego w 31 krajach.

Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, lider na rynku benefitów pracowniczych – zmieniając nazwę na Pluxee, brand i strategię rozwoju – wprowadza nieszablonowe rozwiązania i innowacyjne spojrzenie na benefity.

Pluxee (czyt. Plaksi) to fintech działający w obszarze HR, marketingu i sprzedaży, łączący pozycję i doświadczenie światowego lidera Sodexo Benefits & Rewards Services Polska z cyfrowością oraz nowoczesnością nowej marki. 

“Pluxee, to już na starcie bardzo silny gracz. W Polsce stoi za nami 25-letnie doświadczenie Sodexo, portfel 50 tysięcy klientów oraz 2 milionów użytkowników naszych rozwiązań. To wszystko stanowi ogromny zasób dla marki Pluxee. Wprowadzenie na polski rynek nowego, cyfrowo zorientowanego brandu jest częścią globalnej strategii rozwoju grupy. Cyfrowa, optymistyczna i innowacyjna marka ucieleśnia naszą wizję i silne ambicje na rozwijającym się rynku.”
Arkadiusz Rochala, Dyrektor Generalny Pluxee Polska

Pluxee Polska to fintech działający w obszarze HR, marketingu i sprzedaży, którego misją jest wywoływanie milionów uśmiechów pracowników, klientów i nagrodzonych każdego dnia. W dzisiejszym zmieniającym się świecie nowa marka zapewnia odbiorcom więcej przyjemności, swobody wyboru i pozwala umiejętnie zadbać o siebiei swoich bliskich wpisując się w hasło: “przyjemności codzienności”.


Przyjemność jako codzienny benefit 


Odpowiadając na potrzeby rynku i bazując na wieloletnim doświadczeniu, zbudowaliśmy zupełnie nową kategorię w świecie benefitów pracowniczych – karty na przyjemności. Misją marki Pluxee jest umilać życie pracowników, klientów i nagrodzonych, zapewniając im łatwy dostęp do tego, co dla nich naprawdę ważne,  wzbogacając rzeczywistość o pozytywne emocje i doświadczenia.

“Przyjemność jest ważnym elementem dobrostanu, ale często spychanym na dalszy plan w organizacjach, które skupione są wyłącznie na realizacji celów biznesowych. W dzisiejszych czasach pośpiech, stres i różnego rodzaju obawy, również finansowe, są stale obecne w życiu zawodowym i prywatnym pracowników. Dlatego doświadczanie pozytywnych emocji stanowi jedną z najistotniejszych potrzeb, będących niejako fundamentem dla motywacji, dobrego samopoczucia i satysfakcji zatrudnionych. Wierzymy, że każdy pracownik ma prawo do małych, codziennych przyjemności, które są sumą wielu pozytywnych wrażeń oraz doświadczeń, dających radość, zadowolenie, odprężenie czy poczucie spełnienia. Z perspektywy pracodawców i branży HR dbanie o pozytywne mikromomenty, wyzwalanie uśmiechów, regularne kreowanie przyjemności i docenienia, jest ważnym sposobem na budowanie wyróżniającego się środowiska pracy. To też istotny element strategii retencyjnej w czasach, gdy utrzymanie zaangażowania pracowników staje się kluczowym wyzwaniem.”
Katarzyna Turska, Dyrektor HR, Pluxee Polska

Z różnych badań i obserwacji rynkowych wynika, że pracownicy potrzebują przyjemności, niezależnie od tego, do jakiej grupy pokoleniowej czy zawodowej przynależą. Jak pokazuje raport „Międzynarodowy krajobraz radości w pracy"*, aż 93 proc. badanych Polaków przyznaje, że radość i zabawa są dla nich bardzo ważne w pracy.

Umilić dzień pracownikom, ułatwić pracę HR

Jak pracodawcy i HR mogą zadbać o przyjemności dla pracowników w duchu Pluxee? Dzięki ekstra środkom na karcie Pluxee każdy może sam zdecydować, na co chce je przeznaczyć. Może wydać je na to, czego pragnie, a nie na to, co musi. Pluxee daje pełną swobodę w dokonywaniu wyborów i wygodny dostęp do tego, co sprawia największą przyjemność. A dla każdego może to być coś innego: ulubione smaki kulinarne w przerwie lunchowej, wspólne wyjście do kina ze znajomymi, aktywność sportowa, rozrywka w rodzinnym gronie czy prezent świąteczny. Różnorodne przyjemności są blisko ludzi - dosłownie. Kartami Pluxee można płacić w najszerszej na rynku sieci akceptującej w Polsce, za granicą i online.

Elastyczność i wolność wyboru to korzyści nie tylko dla pracownika, ale też dla pracodawcy i działu HR, zarządzającego obszarem świadczeń pozapłacowych. HR-owcy, w obliczu kolejnych wyzwań i zmieniających się wymagań rynkowych, poszukują dziś przede wszystkim sprawdzonych i skutecznych rozwiązań motywacyjnych, które usprawniają pracę, zapewniają łatwość obsługi i nie są angażujące pod względem logistycznym, organizacyjnym czy prawno-podatkowym.

Przyjemność w cyfrowym wymiarze

Rynek benefitów pracowniczych coraz mocniej wiąże się też z technologiami 
i cyfrowością.  Polacy chętnie sięgają po aplikacje oferujące płatności mobilne, często robią zakupy online. W świecie zawodowym również rośnie popularność produktów cyfrowych jako benefitów czy dodatków do pensji. Jak pokazuje badanie PBS, przeprowadzone wśród 1211 pracowników, aż 73 proc. badanych spośród tych, którzy nie mają dostępu do benefitów w formie cyfrowej, chciałoby zyskać taką możliwość. Wygoda, dostępność i łatwość korzystania to kluczowe argumenty, współgrające 
z ogólnymi trendami dotyczącymi nawyków konsumenckich.  

“Pluxee to pozytywne emocje, nowoczesność i cyfrowość w całkowicie bezpiecznej i sprawdzonej odsłonie: płatności mobilne oraz online, karty przedpłacone i wirtualne, eVouchery, intuicyjna aplikacja mobilna i zupełnie nowy sposób komunikacji. Digitalizacja to kierunek przyszłości, dlatego Pluxee dopasowując się do preferencji i potrzeb, oferuje karty w różnych wariantach: od tradycyjnych, zbliżeniowych po wirtualne. Nasze rozwiązania są szyte na miarę oczekiwań dużych i małych firm – zapewniamy karty z indywidualnymi wizerunkami, np. logo firmy, możliwość projektowania dedykowanej sieci akceptacji, czy zaawansowane narzędzia, dzięki którym obsługa kart jest wyjątkowo łatwa.”
Karol Kamas, Dyrektor marketingu, Pluxee Polska

Wolność wyboru i przyjemności na wyciągnięcie ręki to duże ułatwienie  w codzienności, ale konsumentom zależy również na prostych i łatwych rozwiązaniach technologicznych. Dlatego nowa aplikacja Pluxee, przeznaczona do zarządzania kartami, została zaprojektowana zgodnie z potrzebami użytkowników. W jednym miejscu zgromadzone są liczne funkcjonalności i potrzebne informacje. Użytkownik może błyskawicznie sprawdzić m.in. saldo karty i historię transakcji, wyszukiwać miejsca, w których chce dokonać zakupu, zarządzać preferencjami, a dodatkowo skorzystać z ekstra promocji, które wyróżniają naszą ofertę. Co ważne, pod względem bezpieczeństwa aplikacja spełnia standardy bankowe. Intuicyjny interfejs, łatwość obsługi i dostęp do bezgotówkowych płatności sprawiają, że korzystanie z codziennych przyjemności staje się proste, szybkie, bezpieczne i…przyjemne.